Чистка димоходу

Що ж таке чищення димаря? Давайте розглянемо як аналог димохідним, труби стічні. Адже вони не залишаються чистими завжди — труби засмічуються в міру використання тому що ми зливаємо в них брудну воду. І щоб вони не забивалися їх потрібно регулярно чистити.

Так само і димохідні труби потребують обслуговування тому, що через них проходить не чисте повітря, а забруднене дрібними частинками та парами. Все це залишається на стінах шахти. Ці відкладення можуть мати різний вигляд: пухнасті, як вата або щільні, як деревина. Можуть навіть бути липкими та вологими як смола. Не має значення які забруднення у вашій трубі, Вам все одно необхідна чистка димоходу.

Від чого залежить кількість сажі?

На це впливає чимало чинників. Якщо в димарі достатня тяга, використовується сухе паливо, а не волога деревина, димар утеплений, тоді сажі утворюватиметься не багато. Але навіть у цьому випадку не можна зовсім не очищати димар. Просто це доведеться робити не так часто.

чистка димоходу

Які обставини впливають на стан сажі?

У нас на обслуговуванні багато димарів. Наша компанія чистить димарі цегляні, сталеві та керамічні. Але як ми говорили раніше, сажа буває декількох типів: пориста, щільна і смоляниста. Суху, пористу сажу, як правило, чистити легко. Вона зазвичай утворюється, якщо застосовується сухе паливо та топка добре прогріта, димохід утеплений та дим досить гарячий.

Результатом горіння є дрібні частинки та смоли, які згодом прилипають до стінок димаря. Через деякий час їх збирається так багато, що діаметр внутрішньої частини труби дуже сильно звужується, аж до зникнення тяги зовсім. Це створює серйозну загрозу – небезпека займання каміна!

Щоб застерегти подібне Вам просто потрібна регулярна чистка димоходу та наші фахівці з радістю допоможуть.

Зараз ми розглянемо можливі варіанти очищення димоходу від сажі.

Чищення димоходу щітками

Цей спосіб вважається "найбруднішим", але якщо бути акуратними, то забруднення приміщення можна уникнути. Заберіть подалі від каміна килими та покривала. Також потрібно завісити топковий отвір клейонкою або тканиною, щільно закріпивши краї.

Тепер приступаємо до чистки. Нам знадобиться спеціальна щітка зі складеною ручкою. Вставляємо щітку в димар і щільно затикаємо після введення щітки отвір. Обов'язково підіпріть «затичку» або сажа сипатиметься Вам на голову. Плавно просуваємо щітку вгору. НЕ МОЖНА крутити щітку навколо осі тому, що ручка може відкрутитися і щітка залишиться в димарі.

Якщо ви зустріли щільне засмічення, не потрібно намагатися пробити його зусиллям. Подайте щітку трохи назад і знову просувайте вгору. Повторюйте доти, доки не пройдете засмічення. Рухаємося по всій трубі, поки щітка не вийде з неї зверху. Тут потрібно бути гранично уважним та акуратним, щоб не зламати дефлектор (парасольку), що знаходиться над трубою.

Тепер можна витягнути щітку назад і прибрати все, що зібралося в трубі лопатою або совком.

Чищення димоходу пилососом

Так Так! Для чищення димаря є свої спец-пилососи. Якщо Ви вибрали цей спосіб очищення - Вам буде важко забруднитись. Але великі відкладення сажі все одно будуть проблемою для пилососу. Для таких відкладень ми рекомендуємо наступний спосіб.

Хімічна чистка димоходу

Ми використовуємо спеціальні рідкі та порошкові хімічні засоби, які також допоможуть уникнути утворення великих відкладень. Дані засоби при нагріванні виділяють нетоксичний газ, під впливом якого проходить очищення димоходу.

Ви переконалися, що почистити димохід здатний кожен, але це може спричинити пошкодження труби або забруднення приміщення. Наша компанія рекомендує звернутися до професіоналів та бути впевненим, що роботи проведуть якісно.

Наші роботи

чистка димоходу чистка димоходу
чистка димоходу чистка димоходу
чистка димоходу чистка димоходу
чистка димоходу чистка димоходу

Comments are closed